Ebeveynler İçin

“Kidory”i çocuklarınızla birlikte bir hikâye yazmak için kullanabilir ve onların yaratıcılıklarını ve hayal dünyalarını daha yakından tanıyabilirsiniz. Dilerseniz çocuklarınız için çeşitli hikâyeler yazabilir ve onlara özel bir hediye verebilirsiniz. Kidory içerisinde yer alan çizimler, psikolog ve eğitimciler tarafından kontrol edilmiştir; çocuklarınız için güvenle kullanabilirsiniz.

Günümüzün hızla dijitalleşen dünyası ve ortaya çıkan ekran bağımlılıkları biz ebeveynlerin kafasını biraz karıştırıyor. Teknoloji sayesinde vaktimizi alan işleri tek tıkla yapabilmenin konforunu yaşıyoruz. Ancak diğer taraftan teknoloji, vaktimizin büyük bir bölümünü ekran başında harcamamıza da neden oluyor.

Küçük yaştaki bir çocuğun eline bir telefon ya da tablet verdiğinizde ana işlev tuşlarını çok hızlı bir şekilde keşfettiğini görebilirsiniz. Öğrenme hızları çok yüksek olan bu çocuklar, video izleme ya da oyun indirme araçlarını kısa sürede bulabiliyor ve ihtiyaçları doğrultusunda ustaca kullanabiliyorlar. Biz ebeveynler de ekran başında uzun süre vakit geçiren çocuklarımızı görüyor, onlar için endişeleniyoruz. Çocuklarımızın ekran kullanım sürelerini kısıtlamak ya da onları bu konuda özgür bırakmak arasında kararsız kalıyoruz.

Bu iki seçenek dışında aslında bir seçeneğimiz daha var. Ekran kullanım süresini ve teknolojik içeriği kontrol etmek ve denetlemek mümkün. Çünkü teknolojinin, eğlence dışında, üretmek, bilinçlenmek, araştırma yapmak gibi pek çok faydası bulunuyor. Ancak teknolojinin bu faydalı yönünü keşfedebilmeleri için çocuklarımıza rehberlik etmemiz ve örnek olmamız çok önemli.

“Kidory” ekibi olarak bizler de bu süreçte sizin yanınızda olmak ve size pratik bir araç sunmak istiyoruz. Kolay kullanılan arayüzü sayesinde çocuklarınız için bir hikâye yazabilir ve onlara küçük bir sürpriz yapabilirsiniz. Ayrıca hikâye yazma sürecinde çocuğunuzla işbirliği yapabilir, karakterler üzerinde tartışabilir, görsellerdeki farklı detayları çocuğunuzun bakış açısıyla yeniden yorumlayabilirsiniz.

Çocuğunuzla birlikte bir hikâye yazdığınızda ortaya bir hikâye kitabından biraz fazlası çıkacağına eminiz. Sizleri çocuğunuzla birlikte bir ürün üretmenin heyecanını yaşamaya ve onun hayal gücünü daha yakından tanımaya davet ediyoruz.