Bireysel Kullanım

Bir hikâye yazmaya ne dersiniz? Bu soruya cevabınız “Evet” ise doğru yerdesiniz. Web sayfamızda çeşitli hikâye şablonları bulunmakta. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra hesabınıza giriş yaparak bu şablonlara ulaşabilirsiniz. Hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı bu şablonlarla birleştirerek harika bir hikâye kitabı yazabilirsiniz. Dilerseniz bu kitabı pdf olarak bilgisayarınıza indirebilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Hızla dijitalleşen dünyada hemen her gün bilgisayarda, tablette veya telefonda çeşitli oyunlar oynuyor ya da videolar izliyoruz. Bu eylemlerin tamamı sırasında bizim için üretilen hazır bir içeriği ya da kurguyu tüketiyoruz. Oysa teknolojiyi ve ekranları, üretmek veya keşfetmek için de kullanabiliriz.

‘Kidory’i kullanarak 21. yüzyıl becerileri arasında sayılan üretkenlik ve sorumluluk, yaratıcı düşünme, sebep sonuç ilişkisi kurma, iletişim ve eleştirel düşünme gibi becerilerinizi geliştirmeniz mümkün.

Sebep sonuç ilişkisi kurma ve yaratıcı düşünme:

Web sitemize üye olarak ulaşabileceğiniz kitap şablonlarında yer alan görseller, genel bir kurgu içermektedir. Bu şablonlar üzerine bir hikâye yazmak istediğinizde buradaki genel kurguyu kullanabilir ya da görsellerde yer alan ayrıntılara odaklanarak bambaşka bir hikâye kurgusu oluşturabilirsiniz.

Üretkenlik, sorumluluk ve eleştirel düşünme:

Hiç bir yazar tek seferde mükemmel bir eser ortaya çıkaramaz. Yazdıklarınızı birkaç gün sonra eleştirel bir bakış açısıyla yeniden gözden geçirdiğinizde kitabınızda değişiklik yapmak istediğiniz bölümler olacaktır.

İletişim:

Yaptığınız bir projeyi ya da yazdığınız bir metni arkadaşlarınızla, yakınlarınızla paylaşmak stresli olabilir. Hikâyelerinizi yazarken çevrenizdeki insanlarla fikir alışverişinde bulunabilir veya hikâyenizi tamamladığınızda onlarla paylaşabilirsiniz.

Gelin becerilerimizi hep birlikte geliştirelim. Hâyal edelim, yazalım, paylaşalım...