Ekibimiz

Yasemin Altınsoy

Eğitimci/Proje Yöneticisi

Özgeçmiş

2008 tarihinde Balıkesir Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. 2014-2016 yılları arasında Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 2017 yılında MEF Üniversitesi ve Eğitimtek işbirliği ile düzenlenen Eğitim Teknolojisi Uzmanlığı sertifika programına katıldı. Sonrasında çeşitli projeler kapsamında çocuklar için “Dijital Ayak İzi”, “Siber Güvenlik”, “Dijital Zorbalık”, “Bilgi İşlemsel Düşünme” alanları başta olmak üzere pek çok eğitim içeriği geliştirdi. İki çocuk annesi olan Yasemin Altınsoy bu süreçte çocuk içeriklerini ve çocuklar için geliştirilen android, ios uygulamalarını yakından inceledi. Pedagojik yaklaşımı benimseyerek ortaya çıkan çocuk içerik ve uygulamalarının çocuklar üzerindeki yararlarını gözlemledi. 2018 yılından bu yana çeşitli projeler için içerik geliştirmeye ve ‘Sen de yaz’ projesi için çalışmaya devam ediyor.

İrem Demirezer

Görsel Tasarım Uzmanı/İllüstratör

Özgeçmiş

2009 Yılında Hacettepe Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatında ajanslarda, çeşitli sektörlerden firmalarda “Tasarımcı” ve “İllüstratör” olarak çalıştı. Google ve MEB işbirliğiyle geliştirilen Keşf@@ projesinde ilkokullar için etkinlik kâğıdı ve ders materyalleri çizdi, animasyon video yaptı. Çeşitli tekstil firmalarına desen tasarımı yaptı. Bir çocuk annesi olan İrem Demirezer, şu an çeşitli projelerde çalışmakta ve aynı zamanda kendi bağımsız projelerini hayata geçirmektedir. 2018 yılından itibaren bugün ortaya çıkmış olan “Sen de yaz” projesi için çalışmaya devam ediyor.

Serdar Gümüşkaya

Yazılımcı

Özgeçmiş

2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Allianz, HSBC, IDEMA, İhtiyaç Haritası gibi global şirketlerde ve sivil toplum girişimlerinde yazılım uzmanı olarak çalıştıktan sonra 2008 yılında Hello Code isminde bir yazılım şirketi kurdu. Proje bazlı olarak yazılım projeleri geliştirir. 2018 yılından itibaren “Sen de yaz” projesi için çalışmaya devam ediyor.